ساعت کشورها
 
نظر خواهی
از چه طريق با شرکت ايران خودرو سازه آشنا شده‌ايد؟
تبليغات در نشريات عمومي
تبليغات در نشريات تخصصي صنعت ساختمان
سايت اينترنتي
مشتريان شرکت ايران خودرو سازه
نمايشگاه‌ها و سمينارها
بطور اتفاقي
ساير
 
سايت توليد فولاد ـ بافق
 
   برنامه كشور براي دستيابي به ظرفيت توليد 9/28ميليون تن فولاد در سال 1388 از اجزاي مختلفي تشكيل شده، اما يكي از اصلي‌ترين اجزاي اين برنامه اجراي طرح‌هاي فولادي در استان‌ها است كه گام دوم ايران در توليد شمش فولاد محسوب مي‌شود.

مطابق اين طرح كه كليد آن از شهريور سال 85 زده شد، بايد در 8 منطقه ميانه، چهارمحال و بختياري، شادگان، ني‌ريز، قائنات، بافق، سبزوار و سيرجان، 8طرح فولادي به ظرفيت هر كدام 800هزار تن احداث شود كه اين طر‌ح‌ها در مجموع 4/6ميليون تن به ظرفيت توليد فولاد كشور اضافه مي‌كند. اين پروژه‌ها كه در نوع خود از نظر تعيين منطقه و نحوه اجرا كم‌نظير محسوب مي‌شوند، حداقل نيازمند 2400ميليارد تومان سرمايه‌گذاري (به طور متوسط هر طرح 300ميليارد تومان) هستند.

طرح‌هاي فولاد استاني اولين گام جدي كشور براي توزيع كارخانه‌هاي عظيم فولادسازي از استان‌هاي محدود فعلي به استان‌هاي متعدد و غير برخوردار كشور است. اگرچه برخي معتقدند كه اجراي اين پروژه‌ها در مناطق غيربرخوردار و غيرصنعتي هزينه‌هاي توليد و انتقال محصول را افزايش مي‌دهند، اما بايد قبول كرد كه در يك نگاه كلي‌تر، اجراي اين طرح‌ها مي‌تواند از تراكم صنايع سنگين در استان‌هاي پرجمعيت و پرازدحام امروز نظير اصفهان و جنوب خوزستان جلوگيري كند و بخش‌هاي بزرگتري از مردم كشور را از اين صنعت با ارزش برخوردار كند. مضافاً اينكه اجراي اين طرح‌ها در مناطق فقيري نظير قائنات، ني‌ريز، شادگان، سيرجان، چهارمحال و بختياري، سبزوار و ميانه سبب مي‌شود تا اشتغال مستقيم و غيرمستقيم در اين مناطق افزايش يافته و رونق اقتصادي به منطقه بازگردد.

طرح احداث مجتمع فولاد بافق با هدف توليد 800هزار تن فولاد (بيلت/بلوم) با سرمايه‌گذاري 3250ميليارد ريالي توسط سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني براي اجرا به شركت ملي فولاد ايران واگذار شده است. در اين طرح، يك واحد احيا به روش ميدركس با ظرفيت 800هزار تن كه توسط شركت قائم رضا اجرا مي‌گردد و يك واحد فولادسازي (كوره قوسي AC و ريخته‌گري مداوم) با ظرفيت 800هزار تن و واحدهاي جنبي تعريف شده است كه قرار است در قالب EPC توسط كنسرسيوم ايران خودرو سازه، تام و FUCHS آلمان به اجرا درآيد.

مدت زمان اجراي طرح 36 ماه و فولاد سازي در 30 ماه و نحوه تامين مالي آن 85درصد به صورت وام (فاينانس) و 15درصد سرمايه‌گذاري پيش‌بيني شده است. مساحت زمين موردنياز حدود 240 هكتار و مواد اوليه موردنياز احياي مستقيم، گندله 25/1ميليون تن در سال و آهن قراضه 145هزار تن در سال اعلام شده است. همچنين ميزان برق مصرفي پروژه 670ميليون كيلووات در سال با ديماند 140 مگاوات، ميزان گاز طبيعي 32هزار نرمال مترمكعب در ساعت و ميزان آب مصرفي 115 ليتر بر ثانيه است.

در اطلاعات مربوط به پروژه، محل احداث واحد احيا و فولادسازي در جنب شركت سنگ‌آهن مركزي، انجام عمليات كلنگ‌زني، ارزيابي دقيق هزينه‌هاي زيربنايي طرح شامل برق، گاز و آب تا buttry limit طرح از جمله اقدامات صورت گرفته عنوان شده است.

 
عکس‌های مرتبط
  
 
فیلم‌های مرتبط
هیچ فيلم مرتبطی وجود ندارد
 
فايل‌های صوتی مرتبط
هیچ فايل صوتی مرتبطی وجود ندارد
سخن مدير عامل
 
 
جستجو
 
 
شرکت‌های همکار